NeoR

25. 10. 2023
Aktuálně z firmy
V 2. polovině roku 2024 předpokládáme uvedení nového systému lehkého bednění NeoR na náš stavební trh. Jedná se o nástupce univerzálního a často využívaného bednění RASTER se kterým je též plně kompatibilní.

Inovativní lehké bednění NeoR je vlastně další vývoj univerzálního bednění RASTER

Menší hmotnost, lepší výkon
- S novým systémem bednění NeoR nabízí PASCHAL moderní systém lehkého bednění, který nabízí působivou všestrannost a promyšlený design.

Lehké bednění NeoR v sobě spojuje výhody osvědčeného univerzálního bednění RASTER a stěnového bednění LOGO.3 a zároveň nabízí všechny systémové vlastnosti moderního lehkého bednění. NeoR lze použít univerzálně, a proto se ideálně hodí pro stavbu základů, průvlaků, sloupů a stěn.

Bednicí panely lehkého bednění NeoR mají maximální hmotnost pouhých 41,3 kg na prvku 90 x 150 cm. Lze je snadno sestavit a přemístit ve dvou osobách. Panely menšího rozměru lze přemístit ručně na místě bez jeřábu nebo jiných zvedacích prostředků.

Bednění NeoR se zároveň může pochlubit výrazně větší odolností vůči tlaku čerstvého betonu 50 kN/m².
Další výhodou nového bednicího systému je nízká celková výška rámu, pouhých 7,5 cm, která zajišťuje mimořádně malé skladovací a přepravní objemy.

Panel bednění NeoR

Kromě osvědčených funkčních profilů pro upevnění příslušenství má bednění NeoR praktické vnitřní oválné otvory, které slouží jako úchyty pro snadné přemisťování panelů.

Dobře navržený sortiment panelů
Optimální sortiment panelů se pohybuje od šířky bednicích panelů 15 cm do 90 cm v krocích po 15 cm, které budou k dispozici ve výškách 90 cm i 150 cm. Díky tomu lze s ze dvou elementů postavit stěnu o výšce až 3 metry. S NeoR lze bez problémů, rychle a hospodárně přemístit i velké plochy - k tomu se hodí velkoplošný panel o rozměrech 180 x 300 cm. Sortiment doplňují výplňové elementy o šířce 5 a 6 cm pro úpravu šířky nebo výškového odsazení a odpovídající plastové výplňové dílce 1 - 4 cm.

Nový multi-element panel NeoR nabízí působivě širokou škálu možností využi

U nového multi-elementu panelu lehkého bednění NeoR mluví název za vše: Díky perforovanému rámu má multi-element širokou škálu možných použití.

Čtyři multi-elementy lze rychle a jednoduše sestavit do flexibilního sloupového tvaru. Tímto způsobem lze vytvořit čtvercové a obdélníkové průřezy sloupů s rozsahem nastavení od 20 cm do 50 cm s odstupňováním 5 cm.
Multi-elementy NeoR lze skládat na sebe a upravit tak výšku bednění na požadovanou výšku betonáže.
Potřebnou bezpečnost při práci zajišťuje stupínek Grip, které lze v kombinaci s nástavcem Grip použít jako pracovní plošinu pro bednění sloupů.
Kromě použití jako desky pro bednění sloupů lze desku multi-elementu NeoR použít také pro ukončení čela stěn a bednění pravých úhlů.

Multi-element panely NeoR jsou k dispozici v rozměrech 60 x 90 cm a 60 x 150 cm.

Kompatibilita systému a komponentů zajišťuje optimální uživatelskou přívětivost
.
Jak je u společnosti PASCHAL obvyklé, nové lehké bednění lze snadno kombinovat se všemi ostatními bednicími systémy PASCHAL.
Kromě toho lze NeoR používat se všemi doplňky a spojovacími prvky z univerzálního bednicího systému RASTER. Jednotlivé díly příslušenství z řady LOGO jsou s NeoR rovněž kompatibilní. To znamená, že není potřeba téměř žádné nové příslušenství a lze použít stávající komponenty.

Pro ještě lepší manipulaci při vyrovnávání a přepravě bednicích panelů NeoR nabízí nyní PASCHAL řadu nových dílů příslušenství pro ručního bednění NeoR

Nové přepravní úhelníky nebo pomocné nakládací díly NeoR lze použít k přemisťování nebo nakládání naskládaných panelů NeoR.

Stěnový systém NeoR

Další podobné články

Aktuálně z firmy
Bubnová čistička
28. 6. 2023

Bubnová čistička

Vážení zákazníci, s radostí Vám představujeme naši novou bubnovou čističku, která je k dispozici pro čištění příslušenství ve skladu v Berouně i Olomouci.